Strona główna » Blog

Archiwa blogu

Średnia wielkość wybudowanego w Polsce w 2020 roku domu jednorodzinnego wynosiła 132,8 m2, co daje sporej wielkości dom parterowy albo piętrowy z jednym lub nawet dwoma stanowiskami w garażu. Minimalna działka do budowy takiego domu musi mieć ok. 400-450 m2.

Działki budowlane cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób pragnie zamienić swoje M2 czy M3 na domek jednorodzinny na obrzeżach miasta lub nawet na wsi. Bez wątpienia bardziej komfortowo mieszka się na dużej przestrzeni, ale ceny mieszkań 80-100.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawny, który w formie uchwały przyjmowany jest przez lokalne władze.

Wzrost zainteresowania działkami budowlanymi obserwuje się od zazwyczaj majówki. Pierwsze cieplejsze dni i promienie słońca napawają przyszłych inwestorów chęcią zakupu własnego gruntu. Sezon grillowy, budowa altanki, stworzenie własnego ogródka i warzywniaka do uprawy owoców i warzyw to coś, o czym.

Kobylanka to niewielka wieś niedaleko Stargardu, kilkanaście kilometrów od Szczecina. Być może nigdy o niej nie słyszałeś, ale kilkukrotne zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie na najlepszy samorząd w Polsce i bliska odległość od jednego z najpiękniejszych jezior w Polsce robią wrażenie.

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga wybrania odpowiedniej działki i projektu. Działki dzielą się na budowlane i rolne, z czego na tych drugich zazwyczaj nie ma możliwości postawienia budynku mieszkalnego. Decyzja o warunkach zabudowy zawiera różne wymagania stawiane budynkom w okolicy.

Czy wiesz, że jednym z największych marzeń Polaków jest posiadanie własnego domu? Życie w mieszkaniu w bloku ma swoje wady i zalety. Jednak wiele osób pragnie czegoś więcej i rozgląda się za kupnem działki budowlanej lub gotowego domu.

Jeśli planujesz kupno działki budowlanej i postawienie swojego wymarzonego domu, prędzej czy później będziesz musiał stanąć przed wyborem: projekt domu gotowy czy od architekta. Jest to zazwyczaj drugi w kolejności wydatek związany z budową domu, bez którego nie sposób jest rozpocząć żadnych prac. Projekt.

Budowa domu na pochyłym terenie jest skomplikowana i może przysporzyć wielu problemów zarówno na etapie projektowym, jak i podczas trwania całej realizacji inwestycji. Wymaga przede wszystkim indywidualnego podejścia, a także szeregu analiz wykonanych przez inżynierów w kwestii samego posadowienia budynku. Niezwykle.

Kobylanka to malowniczo położona wieś pod Szczecinem, w niedalekiej odległości od Stargardu. Wielu osobom lokalizacja ta może wydawać się najlepszym miejscem do budowy domu i spędzenia w nim reszty życia. Nie ma w tym nic dziwnego! Czy wiesz, że zdobyła kilkukrotnie pierwsze i.