Strona główna » Blog

Archiwa blogu

Kobylanka to niewielka wieś niedaleko Stargardu, kilkanaście kilometrów od Szczecina. Być może nigdy o niej nie słyszałeś, ale kilkukrotne zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie na najlepszy samorząd w Polsce i bliska odległość od jednego z najpiękniejszych jezior w Polsce robią wrażenie.

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga wybrania odpowiedniej działki i projektu. Działki dzielą się na budowlane i rolne, z czego na tych drugich zazwyczaj nie ma możliwości postawienia budynku mieszkalnego. Decyzja o warunkach zabudowy zawiera różne wymagania stawiane budynkom w okolicy.

Czy wiesz, że jednym z największych marzeń Polaków jest posiadanie własnego domu? Życie w mieszkaniu w bloku ma swoje wady i zalety. Jednak wiele osób pragnie czegoś więcej i rozgląda się za kupnem działki budowlanej lub gotowego domu.

Jeśli planujesz kupno działki budowlanej i postawienie swojego wymarzonego domu, prędzej czy później będziesz musiał stanąć przed wyborem: projekt domu gotowy czy od architekta. Jest to zazwyczaj drugi w kolejności wydatek związany z budową domu, bez którego nie sposób jest rozpocząć żadnych prac. Projekt.

Budowa domu na pochyłym terenie jest skomplikowana i może przysporzyć wielu problemów zarówno na etapie projektowym, jak i podczas trwania całej realizacji inwestycji. Wymaga przede wszystkim indywidualnego podejścia, a także szeregu analiz wykonanych przez inżynierów w kwestii samego posadowienia budynku. Niezwykle.

Kobylanka to malowniczo położona wieś pod Szczecinem, w niedalekiej odległości od Stargardu. Wielu osobom lokalizacja ta może wydawać się najlepszym miejscem do budowy domu i spędzenia w nim reszty życia. Nie ma w tym nic dziwnego! Czy wiesz, że zdobyła kilkukrotnie pierwsze i.

Planując budowę domu, należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy własnym budynkiem a sąsiadów, granicami działki i drogą publicznej. Ma to ogromny wpływ na wybór przyszłego dom, ponieważ nie każda działka jest odpowiednia pod konkretną zabudowę. Jeśli inwestor ma.

Wygląd przyszłego domu w dużej mierze zależy od kształtu i wielkości działki budowlanej. Na rynku nieruchomości znaleźć można parcele o różnej wielkości: przeznaczone dla małych domów jednorodzinnych, dużych domów, szeregówek, bliźniaków, a nawet willi z basenem. Chcieliśmy przyjrzeć się działkom.

Jakie standardy powinno spełniać oświetlenie na osiedlach mieszkaniowych? Oświetlenie osiedli ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Trudno jest sobie wyobrazić brak latarni przy ulicy czy światła przed wejściem do klatki. Na przestrzeni lat standardy światła ulicznego zmieniały się w zależności.

Rok 2020 był pełen niespodzianek, również na rynku nieruchomości. Ceny działek budowlanych w pierwszym kwartale nieco spadły, później sytuacja była dość stabilna. Wszystko to z powodu pandemii koronawirusa. Po okresie wakacyjnym stawki za metr znowu poszybowały w górę. Prognozy na.