Strona główna » Blog

Archiwa blogu

Decydując się na zakup działki przeznaczonej docelowo pod budowę, trzeba wziąć pod uwagę dostęp danego terenu do mediów. Chociaż ceny działek nieuzbrojonych bywają nieco niższe od uzbrojonych, to jednak kupujący najczęściej decydują się na tę drugą opcję. Dlaczego? Głównym powodem.

Dość niepewna sytuacja na rynku finansowym, spadające kursy akcji i bardzo nieopłacalne lokaty bankowe to główne czynniki, które zmuszają Polaków do poszukiwania innych form inwestowania swoich oszczędności. Czy istnieje jakaś pewna forma inwestowania pieniędzy, z której może skorzystać każdy z.

Planujesz zakup działki budowlanej? W naszym artykule podpowiadamy, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, decydując się na tę inwestycję.

Ciężko znaleźć dzisiaj człowieka, który nie marzyłby o posiadaniu własnego domu. Nawet osoby, które całe życie mieszkały na blokowisku, z czasem zaczynają odczuwać pustkę i zaczynają szukać sposobu na wyrwanie się z wielkomiejskiej dżungli. Posiadanie własnego domu jednorodzinnego ma wiele.

Budowa własnego domu to duże przedsięwzięcie inwestycyjne, którego rozpoczęcie nie jest możliwe bez posiadania odpowiedniego gruntu. Co zrobić w sytuacji, gdy zakup wymarzonej działki budowlanej przekracza możliwości finansowe inwestora? Rezygnacja z planów nie jest konieczna. Można skorzystać z pomocy banku.

Jezioro Miedwie znajduje się w północno-zachodniej części Pobrzeża Szczecińskiego na Równinie Pyrzyckiej. Przez Miedwie przepływa rzeka Płonia, a z większych cieków uchodzą do niego Ostrowica, Miedwinka, Gowienica Miedwiańska, Rów Kunowski. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to piąte.

Osoby szukające ziemi pod budowę domu na pewno spotkały się z określeniami „działka uzbrojona” i „działka nieuzbrojona”. Określenia te mają związek z dostępnością do mediów  (sieci wod-kan, elektryczna, gazowa). Nie ma jednak prawnie ustalonej definicji działki uzbrojonej, w związku z.

Zakup działki to dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Działka budowlana to wytyczony teren pod budowę domu jednorodzinnego, jednak sam fakt jej nabycia nie jest wystarczający, aby rozpocząć przedsięwzięcie. Z pewnością wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, czy trzeba wcześniej uzyskać.

Osoby planujące wybudować swój nowy dom często nie mogą doczekać się przygotowania jego projektu. Część z nich zastanawia się nawet, czy najpierw nie stworzyć projektu, który spełni wymagania wszystkich domowników, a dopiero potem nie zając się poszukiwaniem miejsca, w którym.

Wiele osób cieszy się na myśl o zamianie mieszkania na wymarzony dom. Zanim jednak wypiją pierwszą kawę na własnym tarasie, muszą pamiętać o dopełnieniu kilku formalności.