Strona główna » Blog » Działka idealna, czyli jaka?

Działka idealna, czyli jaka?

działka budowlana

Działka idealna zapewne dla każdego oznacza coś nieco innego. Jedni chcieliby mieć bezpośredni dostęp do wszystkich miejskich udogodnień, inni z kolei marzą o malowniczej parceli położonej jak najbliżej lasu, wody, pól i łąk. Można jednak wyróżnić pewne cechy, które decydują o tym, że działki są wręcz stworzone do budowy wymarzonego domu i cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. I co ciekawe, wcale nie jest tak trudno połączyć dwie wspomniane wcześniej przeciwności, a więc łatwy dostęp zarówno do miasta, jak i wszystkich dobrodziejstw przyrody.

Jakimi cechami powinna wyróżniać się działka idealna?

Zacznijmy od lokalizacji działki, gdyż ta kwestia zwykle rozpatrywana jest w pierwszej kolejności. To, czy dana parcela znajdować się będzie w samym centrum dużego miasta, czy też bardziej na jego peryferiach, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji, chociaż oczywiście względy finansowe też w wielu przypadkach mają spore znaczenie. Istotną kwestią jest jednak bezpośrednie sąsiedztwo działki. Jeśli zaraz obok znajduje się duży sklep, warsztat samochodowy czy hałaśliwy zakład, zapewne nie będziemy mieć upragnionego spokoju po pracy. Oczywiście działka położona w całkowitym odosobnieniu też nie będzie najlepszym pomysłem. Można jednak znaleźć nieruchomości, które znajdują się na malowniczo położonych terenach, a jednocześnie są doskonale skomunikowane z miastem. To działki budowlane w Kobylance, niedaleko jeziora Miedwie. Jest to spokojna wioska, oddalona od miejskiego zgiełku i pośpiechu, otoczona lasami Puszczy Goleniowskiej. Zapewnia jednak doskonałe połączenie ze Szczecinem, a także miasteczkami Goleniowo czy Stare Czarnowo.

Oprócz lokalizacji bardzo ważną kwestią jest wielkość parceli. Nie powinna być zbyt mała, gdyż wówczas możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego projektu domu. Warto też zwrócić uwagę na jej kształt. Najbardziej preferowane są działki w kształcie zbliżonym do kwadratu lub szerokiego prostokąta. Ułatwieniem podczas budowy będzie też płaskie ukształtowanie terenu i dobre warunki glebowe.

Zapewne wielu inwestorów przyzna, że działka budowlana, która pretenduje do miana idealnej, powinna być też uzbrojona w media, takie jak prąd, gaz ziemny, wodę, a także kanalizację.