Strona główna » Blog » Kobylanka jako idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa

Kobylanka jako idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa

dom nad jeziorem

Kobylanka to niewielka wieś niedaleko Stargardu, kilkanaście kilometrów od Szczecina. Być może nigdy o niej nie słyszałeś, ale kilkukrotne zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie na najlepszy samorząd w Polsce i bliska odległość od jednego z najpiękniejszych jezior w Polsce robią wrażenie.

Nic więc dziwnego, że wieś ta i jej okolice cieszą się popularnością wśród inwestorów. My również wybraliśmy tę lokalizację do stworzenia osiedla domków jednorodzinnych Nowy Horyzont. Jesteśmy przekonani, że Kobylanka to idealne miejsce do życia, założenia rodziny czy spełniania swoich pasji. Dlaczego? Bliskość takich atrakcji jak jeziora Miedwie czy Szczecińskiego Parku Krajobrazowego sprzyjają pływaniu, żeglarstwie, jeździe na rowerze czy trekkingowi. Dodatkowo równowaga między bliskością miasta a możliwością relaksu na łonie natury zachęcają do kupna działki budowlanej w Kobylance.

Największe atrakcje Kobylanki

Wokół wsi Kobylanka znajduje się wiele atrakcji, które zachęcają do kupna domu czy działki budowlanej w tej okolicy. Gmina wygospodarowała tereny niedaleko jeziora przeznaczone pod inwestycje podobne osiedlu Nowy Horyzont. Wieś i jej okolica dostarcza wiele atrakcji. Wokół powstaje wiele inwestycji, co zachęca deweloperów oraz osoby prywatne do kupna parceli i budowy domu.  Wszystko to jednak w spokojnej okolicy domków jednorodzinnych otoczonej urokliwą przyrodą. Jakie są najważniejsze atrakcje Kobylanki i korzyści płynące z mieszkania w tym miejscu?

  • Dojazd do Szczecina zajmuje kilkanaście minut, a do Stargardu 5-7 minut;
  • Jezioro Miedwie z długą promenadą, licznymi plażami, pomostami i amfiteatrem, którego muszla wygląda zachwycająco i zupełnie tak, jakby wynurzała się z wody;
  • Morze Bałtyckie w odległości 90 km;
  • Wiele atrakcji dla najmłodszych, jak stoły do ping-ponga, place zabaw, boiska do piłki nożnej i koszykówki;
  • Torpedownia z okresu II Wojny Światowej dla fanów historii;
  • Rzeka Płonia z zespołem przyrodniczo-krajobrazowym „Park Leśny w Strudze”;
  • Szczeciński Park Krajobrazowy wraz z Puszczą Bukową.

Żeglarstwo nad jeziorem Miedwie

Dom w Kobylance nad jeziorem Miedwie to idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych. W okolicy można bez problemu znaleźć wypożyczalnię sprzętu wodnego: kajaków, rowerów, platform. W pobliżu Kobylanki znajdują się również przystanie, szkółki żeglarskie, a także kilka klubów i stowarzyszeń. Sporty wodne nad Jeziorem Miedwie są tak popularne, że będąc tam, można się poczuć co najmniej jak na Mazurach. Każdego lata nad jeziorem odbywa się ogromna impreza żeglarska. Są to coroczne regaty o „Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie”. Jezioro ma dość płytki brzeg – nawet kilkadziesiąt metrów od plaży woda sięga około 170 cm, jednak w najgłębszym miejscu ma aż 43,8 m. Daje to największą w Polsce kryptodepresję. Dzięki temu jest to doskonałe miejsce zarówno do nauki żeglarstwa pod okiem instruktora blisko brzegu, jak i jezioro wprost stworzone dla zagorzałych fanów sportów wodnych.