Strona główna » Blog » Największe atrakcje Kobylanki i okolic

Największe atrakcje Kobylanki i okolic

atrakcje kobylanki

Kobylanka to malowniczo położona wieś pod Szczecinem, w niedalekiej odległości od Stargardu. Wielu osobom lokalizacja ta może wydawać się najlepszym miejscem do budowy domu i spędzenia w nim reszty życia. Nie ma w tym nic dziwnego! Czy wiesz, że zdobyła kilkukrotnie pierwsze i drugie miejsce spośród setek gmin biorących udział w plebiscycie na najlepszy samorząd? Największe atrakcje Kobylanki oraz okolic to głównie jeziora, parki, łąki i rzeki. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób poszukuje działki budowlanej lub domu w tej okolicy.

  • Jezioro Miedwie, które ma liczne plaże, 8 pomostów i jedno molo o długości aż 150 metrów!
  • Amfiteatr nad jeziorem Miedwie, którego muszla koncertowa wygląda tak, jakby wynurzała się z wody;
  • Promenada nad Jeziorem Miedwie, która słynie ze ścieżki edukacyjnej, alejek spacerowych w Parku Przyrody, dużej liczby punktów widokowych;
  • Atrakcje dla najmłodszych: place zabaw, boiska do koszykówki, stoły do ping-ponga;
  • Torpedownia z okresu II Wojny Światowej;
  • Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Park Leśny w Strudze” nad rzeką Płonia;
  • Stadnina koni;
  • Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa, w którym zatracą się fani leśnych spacerów, grzybobrania i wycieczek rowerowych;
  • Morze Bałtyckie – 90 km;
  • Szczecin – 20 km.

Ponadto Kobylanka ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę. Znajduje się w niej gminny ośrodek kultury, przychodnie lekarskie, urząd gminy, biblioteka czy kościół.

Działki uzbrojone w Kobylance

Dlaczego działki uzbrojone w Kobylance to znakomite miejsce na budowę własnego domu? Ta wieś to bezsprzecznie jedno z najlepszych miejsc do życia w północno-zachodniej części kraju. Obecnie w Kobylance mieszka ponad tysiąc mieszkańców, jednak liczba ta będzie stale rosła. Urząd gminy wyznaczył tereny specjalnie pod budowę domów jednorodzinnych. Okolica jest bardzo ciekawa i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego działki budowlane w Kobylance to świetna inwestycja. Część tego obszaru zajmuje Osiedle Nowy Horyzont. Wydzielone są na nim działki budowlane o powierzchni od 1000 m2 do 1650 m2, do których doprowadzony jest prąd, gaz, sieć wodociągowa oraz kanalizacja. Inwestycja ma ponadto utwardzone, oświetlone ulice wewnątrzosiedlowe. Rozważając zakup domu w Kobylance lub okolicy Szczecina, teren ten warto jest wziąć pod uwagę.

Budowa domu na wsi

Jeszcze kilka lat temu każdy chciał mieszkać możliwie jak najbliżej centrum wielkiego miasta. Wsie i przedmieścia pustoszały w zastraszającym tempie i raczej nikt nie zastanawiał się nad osiedleniem się w takim miejscu. Czasy się jednak zmieniły i budowa domu na wsi to obecnie marzenie wielu ludzi. Działka budowlana z dala od wielkomiejskiego zgiełku, tłumu i pośpiechu to spełnienie najskrytszych marzeń o posiadaniu własnej willi z ogrodem. W końcu nie ma nic lepszego niż poranna kawa na swoim tarasie lub spotkania przy grillu we własnym ogrodzie. Obecnie budowa domu poza wielkim miastem to szereg ogromnych korzyści. Cisza, spokój i bliskość przyrody pozwala na chwilę relaksu i odpoczynku.

Stale rozwijająca się infrastruktura, coraz lepszy stan dróg w Polsce oraz dobry dojazd do miasta przez różnego rodzaju obwodnice pozwalają w krótkim czasie dotrzeć do pracy czy szkoły w większym mieście. Obecnie często powstają osiedla domów jednorodzinnych pod wielkimi miastami, które budowane są z myślą o rodzinach z dziećmi czy ludziach poszukujących spokoju. Bardzo często w ich sąsiedztwie znajdują się szkoły, sklepy i przedszkola. Przykładem jest Osiedle Nowy Horyzont w Kobylance, z którego dojazd do Szczecina zajmuje 20 minut, a do Stargardu zaledwie 8 minut. Kolejną zaletą mieszkania na wsi jest koszt inwestycji. Działka budowlana z dala od miasta jest znacznie tańsza, dlatego wiele osób z chęcią decyduje się na dom nawet kilkadziesiąt kilometrów od  dużych miejscowości.