Strona główna » Blog » Promocje na działki budowlane. Okazje zakupowe

Promocje na działki budowlane. Okazje zakupowe

działki budowlane

Czas mija bardzo szybko. Najpierw kupujemy mieszkanie i myślimy sobie, że dzieci są małe, więc nie ma co na razie myśleć o inwestycji w dom jednorodzinny. Po czym okazuje się, że maluchy dorosły i potrzebują więcej intymności. Mieszkanie robi się za ciasne. Przychodzi chwila, w której trzeba zdecydować się na zakup działki budowlanej. W jakiej porze roku najlepiej nabyć działkę pod budowę domu?

Kiedy są największe promocje na zakup działki budowlanej?

Wiele osób marzy o zamieszkaniu w domku jednorodzinnym. Pierwszym krokiem tego przedsięwzięcia jest zakup odpowiedniej działki budowlanej. Najlepszy czas to okres zimowy. Wówczas łatwo można uzyskać korzystną ofertę cenową. O tej porze roku ruch jest stosunkowo niewielki. Dlatego też osoby czy podmioty zainteresowane sprzedażą są bardziej skłonne do obniżenia cen, czy zastosowania pewnych upustów i promocji. Ruch na wskazanym rynku swoje optimum osiąga latem, a następnie powoli uspokaja się jesienią.

Elementem zachęcającym do zakupu może być doskonała infrastruktura

Upusty cenowe to nie wszystko. Działki budowlane ulokowane na terenach podmiejskich mogą mieć ograniczony dostęp do właściwej infrastruktury. Dlatego też poza czynnikiem cenowym ważne są także inne elementy. Zwraca się przede wszystkim uwagę na oddalenie działki budowlanej od punków usługowych, przychodni zdrowia, szkoły czy przedszkola.

Do działki powinna także prowadzić dobrze przygotowana i utwardzona droga. Istotne jest także systematyczne jej odśnieżanie. Dużą zaletą jest również umiejscowienie blisko stacji kolejowej czy też przystanku autobusowego.