Strona główna » Blog » W poszukiwaniu działki budowlanej – praktyczne porady i wskazówki, cz. I

W poszukiwaniu działki budowlanej – praktyczne porady i wskazówki, cz. I

Działki inland Szczecin

Ciężko znaleźć dzisiaj człowieka, który nie marzyłby o posiadaniu własnego domu. Nawet osoby, które całe życie mieszkały na blokowisku, z czasem zaczynają odczuwać pustkę i zaczynają szukać sposobu na wyrwanie się z wielkomiejskiej dżungli. Posiadanie własnego domu jednorodzinnego ma wiele zalet. Do najważniejszych zaliczyć należy m.in. prywatność, możliwość spędzania popołudni na podwórku czy brak sąsiadów nad głową. Warto jednak pamiętać, że realizację marzeń o budowie własnego domu, należy rozpocząć od znalezienia idealnej działki budowlanej. Jak tego dokonać?

Projekt domu czy działka – co wybrać najpierw?

Istnieją dwie grupy ludzi – pierwszą stanowią ci, którzy realizację marzeń o budowie własnego domu rozpoczynają od kupna projektu budowli, drugą – osoby, które w pierwszej kolejności szukają idealnej działki. Wydaje się, że bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniej parceli. Projekt domu, pomimo że stanowi ważną część inwestycji, może poczekać. W zależności od tego, jaką działkę uda się nam znaleźć, zmianie mogą ulec nasze wyobrażenia o idealnym lokum.

Uzbrojenie

Poszukiwania działek budowlanych najlepiej ograniczyć do tych, które są już uzbrojone i posiadają wydzieloną drogę dojazdową. Oczywiście media, tj. prąd, gaz czy kanalizację można założyć na własną rękę, niemniej należy pamiętać, że wiązać się to będzie z  z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat oraz spełnienia wielu wymogów formalnych. Kupno uzbrojonej działki, jest więc gwarancją, że bezpośrednio po sfinalizowaniu transakcji, będziemy mogli zająć się tym, co naprawdę ważne, tj. budową.

Bo jakość ma znaczenie!

Należy pamiętać, że wybudowanie domu na złej jakości ziemi, nie należy do zadań prostych, ani przyjemnych. Jeżeli chcemy mieć pewność, że grunt nadaje się pod budowę, to należy zdecydować się na przeprowadzenie odwiertów – dzięki nim będziemy mieli pewność, że inwestycja przebiegnie pomyślnie i nie będzie wiązała się z szeregiem komplikacji.