Strona główna » Blog » Zalety zakupu działki uzbrojonej

Zalety zakupu działki uzbrojonej

działka uzbrojona

Decydując się na zakup działki przeznaczonej docelowo pod budowę, trzeba wziąć pod uwagę dostęp danego terenu do mediów. Chociaż ceny działek nieuzbrojonych bywają nieco niższe od uzbrojonych, to jednak kupujący najczęściej decydują się na tę drugą opcję. Dlaczego? Głównym powodem jest fakt, że przyłączenie wody czy elektryczności nie tylko sporo kosztuje, ale również będzie wymagało od nas konieczności załatwienia wielu formalności. A to tylko dwie główne zalety działek uzbrojonych. Chcesz poznać inne? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Zakup działki uzbrojonej – oszczędność czasu i pieniędzy

Zakup działki uzbrojonej to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu. Aby dokonać uzbrojenia działki, trzeba będzie dokładnie zapoznać się z warunkami przyłączenia jej do mediów. Następnie należy samodzielnie postarać się o przyłączenie wszystkich niezbędnych mediów, takich jak prąd, woda, gaz itp. To wszystko wiąże się z wieloma wizytami w urzędach i instytucjach i godzinami spędzonymi na staniu w kolejkach, uzupełnianiu dokumentów oraz rozmowami z urzędnikami.

Co więcej, w niektórych przypadkach będziemy musieli liczyć się z pewnymi komplikacjami oraz długim czasem oczekiwania. Przy działce uzbrojonej, która w podstawowym zakresie oznacza dostęp do energii elektrycznej oraz drogi, możemy ruszyć z pracami budowlanymi niemal od razu. Najlepiej, jeśli teren budowlany posiada również przyłącz do gazociągu, wodociągu, kanalizacji itp. Warto więc przed zakupem działki dowiedzieć się, co wchodzi w skład jej uzbrojenia. Bardzo często koszt takiej inwestycji wcale nie jest wyższy od działek uzbrojonych, a z całą pewnością oszczędzamy mnóstwo czasu, nerwów i energii.

Osiedle Nowy Horyzont w Kobylance z działkami uzbrojonymi

Na Osiedlu Nowy Horyzont w Kobylance dostępnych jest wiele całkowicie uzbrojonych działek o różnej powierzchni, które nadają się pod zabudowę jednorodzinną. Wszystkie one mają dostęp do następujących mediów:

  • instalacja wodno-kanalizacyjna,
  • gaz ziemny,
  • energia elektryczna,
  • wybrukowane kostką betonową ulice wewnątrzosiedlowe,
  • oświetlone latarniami ulice wewnątrzosiedlowe.

Oprócz tego działki te położone są w wyjątkowej lokalizacji – niedaleko Szczecina oraz Stargardu, a jednocześnie blisko terenów zielonych.