Strona główna » Blog

Blog firmy zajmującej się sprzedażą działek budowlanych

Kupno działki budowlanej to jedna z tych decyzji, których nie należy podejmować pochopnie. W końcu to grunt, na którym w przyszłości ma stanąć wymarzony dom. Dobre skomunikowanie z centrum miasta, otoczenie pięknej przyrody, atrakcyjna cena – wszystkie zalety dostrzegalne w mgnieniu oka mają znaczący wpływ na podjęcie decyzji o kupnie działki. Jednak na procedurę zakupu składa się jeszcze mnóstwo szczegółów, o których należy pamiętać. Zachęcamy do lektury artykułów na blogu firmy, która sprzedaje atrakcyjne działki budowlane pod domy w Kobylance.

Umowa kredytowa

Jak uzyskać kredyt hipoteczny na działkę budowlaną?

Budowa własnego domu to duże przedsięwzięcie inwestycyjne, którego rozpoczęcie nie jest możliwe bez posiadania odpowiedniego gruntu. Co zrobić w sytuacji, gdy zakup wymarzonej działki budowlanej przekracza możliwości finansowe inwestora? Rezygnacja z planów nie jest konieczna. Można skorzystać z pomocy banku.

Jezioro Miedwie

Kilka słów o jeziorze Miedwie

Jezioro Miedwie znajduje się w północno-zachodniej części Pobrzeża Szczecińskiego na Równinie Pyrzyckiej. Przez Miedwie przepływa rzeka Płonia, a z większych cieków uchodzą do niego Ostrowica, Miedwinka, Gowienica Miedwiańska, Rów Kunowski. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to piąte.

Działki uzbrojone i nieuzbrojone

Działka uzbrojona czy nieuzbrojona?

Osoby szukające ziemi pod budowę domu na pewno spotkały się z określeniami „działka uzbrojona” i „działka nieuzbrojona”. Określenia te mają związek z dostępnością do mediów  (sieci wod-kan, elektryczna, gazowa). Nie ma jednak prawnie ustalonej definicji działki uzbrojonej, w związku z.

Niezbędne formalności po zakupie działki

Niezbędne formalności po zakupie działki

Zakup działki to dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Działka budowlana to wytyczony teren pod budowę domu jednorodzinnego, jednak sam fakt jej nabycia nie jest wystarczający, aby rozpocząć przedsięwzięcie. Z pewnością wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, czy trzeba wcześniej uzyskać.

Zakup działki budowlanej

Projekt domu czy zakup działki? Czym zająć się najpierw?

Osoby planujące wybudować swój nowy dom często nie mogą doczekać się przygotowania jego projektu. Część z nich zastanawia się nawet, czy najpierw nie stworzyć projektu, który spełni wymagania wszystkich domowników, a dopiero potem nie zając się poszukiwaniem miejsca, w którym.

działki budowlane

O czym należy pamiętać przed budową domu?

Wiele osób cieszy się na myśl o zamianie mieszkania na wymarzony dom. Zanim jednak wypiją pierwszą kawę na własnym tarasie, muszą pamiętać o dopełnieniu kilku formalności.